Ürün Tanımı   Silikon içerikli,  akrilik kopolimer emülsiyon esaslı yüksek bağlayıcı özelliği olan , kaliteli mat bir dış cephe boyasıdır.

Yapısal Özellikleri    İçeriğindeki silikon sayesinde su itici özelliği yüksek dış cephe boyasıdır. Bütün yüzeylere mükemmel bir yapışma sağlar ,örtücüdür. güneş ışınları ,yağış, nem, ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemın olumsuz etkilerine ,asit yağmurlarına son derece dayanıklıdır. Yüksek bağlayıcı özelliği uygulamada yayılma kolaylığı sağlar.UV dayanımı yüksektir, aşınma ve darbelere karşı yüksek direnç gösterir. Çatlama, dökülme yapmaz, yüzeyleri doldurarak düzgün bir görünüm sağlar. Bütün dış yüzeylerde güvenle kullanılabilecek bir boyadır.

Uygulama şekli   Yüzey hazırlığı icin once zemin uygun hala getirilmeli, gevşek ve kabarmış tabakalar kazınarak uygun malzemelerle sıvanmalı kuru yüzeyler ıslatılmalı, İimge Akrilik Astarla doyurulmalıdır. Uygulama rulo ile yapıldığında zeminin özelliğine göre değişmekle birlikte yaklaşık %25-30 su ile inceltilmeli, ikinci kat çok az inceltilerek uygulanmalıdır.İkinci kat uygulama için asgari 2 saat beklenmelidir.

Kaplama gücü    Renge ve yüzeye bağlı olarak tek 8-10  m²/ kg

Kuruma süresi    Dokunma kuruması 2 saat, sert  kuruma 24 saat

Ambalaj     20/1 10/1  ve 3,5/1