Ürün Tanımı    Akrilik kopolimer emülsiyon  esaslı, ,yüksek kaliteli ,esnek , ipeksi mat görünümlü dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

Özellikleri    İpeksi dokusu  yüzeye ipeğin pürüzsüz ve özel parlaklığını verir. Silinebilme özelliği ile kolaylıkla temizlenir,leke tutmaz. Uygulamadaki yüksek yayılma özelliği zamandan tasarruf sağlar ve rulo izi oluşmasını önler. Nefes alma özelliğiyle içerideki nem  dışarıya kolaylıkla atılır ,terleme yapmaz. Esnek yapısılıdır böylece yüzeyde çatlama,dökülme v.b. sorunlar olmaz, darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Solvent içermediği için koku  rahatsızklıkları yasatmaz, çevre dostudur.

Uygulama şekli  Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir ve yağdan temizlenmiş olmalı. Yeni yüzeylere uygulanırken alçı çekilen yüzey İmge İZOSTAR ile astarlanır.Minimum 12 saat bekletildikten sonra %20 su ile inceltilen İmge Su Bazlı İpek Mat Boya  rulo ile iki kat tek taraflı fazla taramadan boyanır. İkinci kattan önce min.5saat beklenmelidir. Uygulama ortam sıcaklığının min.5 °C olması sağlanmalı.

Kaplama gücü    Renge ve yüzeye bağlı olarak tek katta 3 -4  m²/  kg

Kuruma süresi    Dokunma kuruması 2 saat, sert  kuruma 24 saat

Ambalaj     20/1 10/1  ve 3,5/1